Kremnica

Lokalita rekreačné zariadenie Toliar sa nachádza v krásnom prostredí Kremnických vrchov vo výške 650 m.n.m. a cca.2 km od centra mesta Kremnica. Okolitá príroda láka v letných mesiacoch predovšetkým milovníkov turistiky, no načerpať sily a nadýchať sa čerstvého vzduchu sem chodia aj rekreanti, ktorých viac ako výlety do prírody, láka poznávanie bohatej histórie starobylého baníckeho mesta Kremnica. Príjemné osvieženie v letných horúčavách ponúka známe termálne kúpalisko Katarína v Kremnici.

Deti budú ubytované v 2, 3 a 4 lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením.

V areály sa nachádzajú detské atrakcie a multifunkčné ihrisko. Popri chate tečie niekoľko horských potôčikov, čo dotvára krásne prostredie ako stvorené pre oddych a relax. K dispozícii je veľká spoločenská miestnosť, stolnotenisová miestnosť, relaxačná miestnosť v štýle banskej štôlne, bufet so sladkosťami. V areály sa nachádza štýlová koliba s krbom, kde si môžu deti posedieť, zahrať sa alebo v prípade zlého počasia opekať a grilovať. Počas odpočinku si deti môžu pozrieť rozprávku, alebo film na veľkoplošnej obrazovke. Schladiť sa pôjdeme na kúpalisko Katarína v Kremnici.

Podskalie

Rekreačné zariadenie Podskalie je umiestnené v malebnej doline pohoria Strážovské vrchy pod skalnatým masívom Podskalský Roháč. Celým areálom preteká horský potok.

Rekreačné zariadenie tvorí komplex 16 budov, ktoré sú vybudované na pozemkoch o výmere viac ako 50000 m2. Celý areál je riešený oko lesopark s vyše 40000 m2 udržiavanými trávnatými plochami. Areál je vzdialený od mesta Považská Bystrica 15 km, 9 km od diaľnice D1 na trase Bratislava – Žilina.

Deti budú ubytované v “okálových domoch” rodinného typu v 2, 3 a 4 lôžkových izbách.

Areál a okolie poskytuje ideálne podmienky pre rekreačné športové vyžitie. K dispozícii sú dve asfaltové ihriská na volejbal, basketbal, tenis, trávnaté futbalové ihrisko, badmintonové ihrisko, plážový volejbal, vonkajší bazén (20 m), stôl pre stolný tenis.

foto_01 foto_03 skala